Our Organisation Search
Quick Links
Toggle: Topics

Wicklow Carlow Wexford Staff

View: Carlow staffWexford staffWicklow staff

Oak Park Office - Tel: 059 9183555

Emily Gowing, Business & Technology Advisor - Dairy.
Phelim McDonald, Business & Technology Advisory - Tillage.
Lisa O'Toole, Business & Technology Advisor - Drystock.
Grainne O’Shea, Education Officer. 
Vincent O’Connor, Soils & Environment Advisor.
Eilis Lawlor,  Business & Technology Advisor - Drystock.
Eoin Woulfe, Climate Action & Sustainability Advisor.
Marianne Mulhall, Specialised Organic Advisor.
Margaret Cullinan, Administrator.

Tinahely Office - Tel:  0402 38171

Paul Keogh, Business & Technology Advisor – Dairy. 
Peter Lawrence, Business & Technology Advisor – Drystock. 
Tom Deane, Business & Technology Advisor – Drystock.
Declan Byrne, Business & Technology Advisor - Drystock. 
Eoin Lyons, Business & Technology – Tillage. 
Eoghan O'Brien, Sustainability Advisor.
Katie Doyle, Business & Technology Advisor - Dairy. 
Marie Kirwan, Administrator.
Lisa Burke, Administrator.

Gorey Office - Tel:  053 9481071

Robert Sherriff, Business & Technology Advisor – Drystock. 
Colm Doran, Climate Action & Sustainability Advisor. 
Tom Cashen, Business & Technology Advisor – Dairy. 
Kevin Sheehan, Education Officer.
Martin Bourke, Organic Specialist.
Mark Boland, Agricultural Catchments Programme Advisor.
Anne Dunbar, Administrator.

Enniscorthy Office - Tel:  053 9239210

Ger Shortle, Regional Manager.
Martin Doyle, Business & Technology Advisor – Dairy. 
Deirdre Doyle, Soils & Environment Advisor. 
James Doran, Business & Technology Advisor – Drystock. 
Ciaran Hickey, Business & Technology Advisor – Tillage.
Ruth Dunne, Business & Technology Advisor – Drystock. 
Brian Cahill, Business & Technology Advisor – Drystock. 
Rebecca Bayley, Boortmalt Joint Programme Advisor.
Margaret Hearne, Staff Officer.
Margaret Devereux, Administrator. 
Margaret O'Brien, Administrator.

Wexford Office - Tel:  053 9171350

Nelius Nunan, Sustainability Advisor.
Catherine Colfer, Soils & Environment Advisor.
Jack Murphy, Business & Technology Advisor - Drystock.
Pat Power, Business & Technology Advisor – Tillage.
John Pettit, Business & Technology  Advisor – Tillage.
Kay O'Connell, Business & Technology - Dairy.
Pamela McCormack, Business & Technology - Dairy.
Eimear Jones,  Administrator.          
Christine Masterson, Administrator.
Niamh Dempsey, Administrator.
Melissa Kinsella, Administrator.
Angelika Soltys, Administrator.